Anasayfa

Çay Haber - Çaytv nin Haber Sitesi

İHSAN ALKAN'DAN ÇAYKUR'UN ÇAY TOPLAMA MOTORU KARARINA TEPKİ

31 Mayıs 2020 Pazar 20:06

İHSAN ALKAN'DAN ÇAYKUR'UN ÇAY TOPLAMA MOTORU KARARINA TEPKİ

   
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Çay TV Ekranlarında canlı olarak yayınlanan Togay Muratoğlu ile Gündem programının konuğu oldu.

 
Katıldığı programda ÇAYKUR’un ‘Çay toplama motorlarını yasaklama’ kararına değinen Başkan Alkan, bu yasağın çıkartılacaksa geçmiş senelere bakılarak çay sezonu açılmadan aylar önce çıkartılması gerektiğini savundu.

Alkan “Vatandaşlarımız çay toplama motoru aldı ve çay kesiyorlar. Bu ilk bu yıl kullanılmadı, 5 yıldır bu yörede kullanılıyor. Bakın bu çaya zarar veriyorsa, bilimsel bir açıklaması varsa arkasındayım problem yok. Bu anlamda yetkili ve bilim adamı değilim. Böyle bir araştımamız da olmadı, bir labratuvarımız yok.

Bunu yapması gereken kanun koyucular veya ÇAYKUR Genel Müdürlüğü’dür. Fakat adam gelecek mi, çayı kesebilecek miyiz derken insanlar gittiler 1 buçuk milyar verdiler çay toplama motorları aldılar. Sonra bir de baktık ki hurafeler geziyor şehirde, ‘Falan yerde, Of’ta birisi şikayetçi olmuş’ da falan.

Hayırdır ya! Bunun bilimsel bir açıklaması var mı? Geçen yıl bunu kullanıyorduk. Madem zararlıydı neden kullandık. Bu vatandaşa o zaman 3 ay önce deyin ki ‘Bu motor yasak, buna yalandan bin lira, bin 500 lira vermeyin’. Yazıktır günahtır, herkes zengin değil ki. Vatandaşımız bu sıkıntıyı çekmesin, bu darlığı çekmesin” ifadelerini kullandı..
PROGRAM 1. BÖLÜM İZLE

 
PROGRAM 2. BÖLÜM İZLEYORUM EKLE