Anasayfa

Çay Haber - Çaytv nin Haber Sitesi

BAŞKAN METİN, ELAZIĞ’LI ÖĞRENCİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

07 Ekim 2019 Pazartesi 14:27

BAŞKAN METİN,  ELAZIĞ’LI ÖĞRENCİLERİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

 Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN,“Biz Anadoluyuz Projesi” Kapsamında Rize’ye gelen öğrencileri makamında kabul etti. Ziyarette öğrencilere, Rize Gençlik  Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı ve Öğretmenleri eşlik etti.

Başkan Metin, ''Biz Anadoluyuz'' projesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan 21 ilimizden 9.000 çocuğumuz  24 ilimizi ziyaret etti. Bu proje ile; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine bağlı 21 ilimizden 15 yaş altı 50.000 çocuğumuzun ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri hedeflenmişti.  Projeyi bende önemsiyorum. Çocuklarımız arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, kültürel ve ortak değerlerimizin paylaşılması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi açısından İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının güzel projelerinden bir tanesi idi. Sizlere bu gezide yardımcı olan Gençlik merkezi müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum” dedi.


Ziyaret, Elazığlı öğrencilerin belediye başkanına plaket takdimi ve Belediye Başkanı Rahmi Metin’in öğrencilere çeşitli hediye takdimi ile sona erdi.
YORUM EKLE