Anasayfa

Çay Haber - Çaytv nin Haber Sitesi

Çaykur'un Hayde Çaya Bakalım kampanyası Fotoğraf ödülleri verildi

07 Ekim 2019 Pazartesi 09:16

Çaykur'un Hayde Çaya Bakalım kampanyası Fotoğraf ödülleri verildi

 Çayda yaşanılan sorunlara dikkat çekmek ve çaya sahip çıkılmasını sağlamayı amaçlayan 'Hayde Çaya Bakalım' kampanyası kapsamında Çaykur tarafından fotoğraf yarışması düzenlendi.

 
'Hayde Çaya Bakalım' kampanyasının sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan ve üreticilerin çay bahçelerinde çekmiş oldukları fotoğrafların değerlendirmeye alındığı yarışmada yüzlerce fotoğraf arasından seçilen 3 fotoğrafa ödül verildi. Gönderilen ve dereceye giren fotoğraflarda üreticilerin bu yıl yapılan düzenlemeler ve farkındalık çalışmaları ile birlikte daha fazla çay bahçelerine girdikleri ve bahçeleri ile ilgilendikleri ortaya konulmuş oldu.
 
Ardeşen ilçesi Gündoğan köyünden Özge Kal Kuleci, Gündoğdu Akpınar köyünden Erhan Şener ve Rize Merkeze bağlı Pehlivantaşı köyünden Mehmet Belli'nin dereceye girdiği yarışmada Özge Kal Kuleci ödülünü Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim'in elinden aldı. Alim'e Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Turgay Turna ve beraberindeki ekip eşlik etti. Ayrıca ödül alan fotoğrafta bulunan Kuleci ailesinin 7 yaşındaki çocukları Recep Kuleci'ye de hediyeler veren Alim kampanyaya ve yarışmaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kuleci ailesi tarafından restore edilen ve içinde çok çeşitli tarihi eşyaların bulunduğu yaklaşık 130 yıllık ahşap evi gezen Alim ve beraberindekiler burada hatıra fotoğrafı çekildi. Alim ayrıca buradaki ziyaretçi defterine ziyaret ile ilgili not düştü.

 
Yarışmada ödül kazanan diğer fotoğrafların sahipleri de kampanya ekibi tarafından ziyaret edilerek ödülleri verildi.


YORUM EKLE